Novinky

9.ročník soutěže - TERMÍN UZÁVĚRKY BYL PRODLOUŽEN do 5.11.2017 (23:59)!

 


Prodlužujeme uzávěrku příjmu soutěžních příspěvků!

Ono už z toho je taková tradice: na začátku vyhlásíme uzávěrku na nedělní půlnoc, a pak ji prodloužíme o týden. Čili kdo nestihl (poslat své příspěvky nebo se právě teď bičuje, aby stihl dnešní půlnoc, nemusí tak chvátat. Příjem soutěžních příspěvků uzavřeme až příští neděli 15.11.2015 o půlnoci (23:59).  


Vítězové 2014

Letošní  ročník soutěže Věda je krásná předčil ty předešlé svou kvalitou.

Do šestého ročníku soutěže Věda je krásná bylo zasláno celkem 529 příspěvků. Z celkového počtu sedmi kategorií hodnotila odborná porota pět kategorií určených výhradně pro zaměstnance a studenty UK. Objevitelskou kategorii a novou kategorii Instagram, otevřenou široké veřejnosti, hodnotila porota složená ze zástupců Přírodovědecké fakulty UK. Diváci pak rozhodli o vítězi v divácké soutěži. 

A jak to dopadlo? Dozvíte se dále ...


My už to víme ...

Tak a je to ... ti, které porota či přízeň diváků  nominovala na umístění, jsou již osloveni. proto nezapomeňte zkontrolovat své emailové schránky :-). A nezoufejte, pod tam od nás zprávu nenajdete, třeba se to podaří příště. 
Nicméně, kdo a jak se umístil, vyjevíme až po slavnostním vyhlášení vítězů, které se bude konat 15.12. večer v Karolinu při příležitosti Vánočního koncertu PřF UK.


Omluvte malinké zdržení ..

Omluvte malinké zpoždění při hodnocení a oznamování výsledků .. porota je z externistů a ne všichni stíhají, jak by chtěli. Ale nikdo o nic nepřijde, jen budeme mít trochu hektičtější přípravu finálních tisků na výstavu. Umístěné a vybrané autory pro dodání podkladů pro tisk oslovíme většinově během zítřka. 


Prodlužujeme příjem soutěžních příspěvků o týden!

Už stává málem tradicí: i letos vycházíme vstříct všem, kteří nestíhají, a prodlužujeme termín uzávěrky příjmu soutěžních příspěvků  o týden, tedy do půlnoci (23:59) příští neděle 9.11. 2014. 


Věda je krásná v Lidových novinách

Lidové noviny jsou naším mediálním partnerem. Středa 8. 10. 2014.


6. ročník soutěže Věda je krásná (2014) je na startu!

První podzimní dny patří nejen babímu létu, ale již tradičně i zahájení soutěže Věda je krásná. Letos 30. 9. 2014 v 19:00 odstartujeme již 6. ročník, a i tento rok máme pro soutěžící přichystanou novinku - Instagram.

Tato nová kategorie je otevřena všem uživatelům této oblíbené aplikace pro mobilní telefony a tablety, čímž je její obsluha navýsost jednoduchá. Samozřejmě, i v této kategorii budou pro soutěžní příspěvky platit určitá pravidla; najdete je na příslušné stránce. Soutěžit lze i bez registrace, ale přihlášením se na prirodovedci.cz nic nezkazíte.


Loňské přípravy výstavy VJK ve Fotoškoda - pohled do zákulisí

Krátký výstavní teaser potěší oko i sluch ...


Reprezentační výstava 4.kola soutěže

v minigalerii Centra Fotoškoda, Vodičkova 37, Praha 1, od 21.1. (vernisáž v 17:00) do 2.2.2013

Přijďte se podívat!


Absolutním vítězem 4. kole soutěže se stává ...

Alena Kubátová z katedry botaniky PřF UK, se svým snímkem Ztraceny v labyrintu. Blahopřejeme!

Velká gratulace patří samozřejmě i autorům všech dalších vítězných příspěvků v jednotlivých kategoriích včetně objevitelské, vítězi divácké soutěže i nejmladšímu účastníkovi soutěže.

A v neposlední řadě děkujeme všem soutěžícím, kteří do soutěže zaslali svá díla a znovu dokázali, že Věda je krásná!


Už známe absolutního vítěze!

a samozřejmě i pořadí v akademických i objevitelské kategorií. Ale napsat ho tu veřejně ještě nemůžeme, protože to by nám zkazilo moment překvapení při slavnostním předávání cen. Ovšem ti ze soutěžících, kteří se nějak umístili, dostanou od nás vbrzku email, kde je o úspěchu zpravíme, avšak bez vyzrazení pořadí. To aby mohli do svého programu zařadit účast na Předvánočním koncertu PřF UK příští pondělí večer (17.11. 19.00) ve velké aule Karolina, kde se výsledky soutěže slavnostně vyhlásí.


Blahopřejeme vítězi divácké soutěže !

protože ten už je po půlnoční uzávěrce hlasování jasný. Gratulace veliká!

Umístění v akademických a objevitelské kategorii se stále rodí, neb jak jsme o 14 dní prodloužili uzávěrku příjmu, úradek poroty se tím zdržel, ale během týdne bychom měli mít jasno a autory umístěných ppříspěvků oslovíme. Jak to však celé dopadlo si budete muset počkat až na večer 17.12. 2012, kde na Vánočním koncertu PřF v aule Karolina pořadí vyhlásíme a autory odměníme.


PRODLUŽUJEME UZÁVĚRKU !

Pokud máte na svých HDD díla s přírodovědnou tematikou a rvete si vlasy, že to do zítřka už nestihnete, vězte, že ještě máte čas. Rozhodli jsme se prodloužit uzávěrku příjmu soutěžních příspěvků do všech kategorií až do půlnoci 25.11.2012, čili o celých 14 dnů. Neváhejte, posílejte (a někdo dokonce stihne ještě něco vyfotit či namalovat).


Hlavní cena

pro objevitelskou kategorii je tablet NEXUS 7.


Objevitelská kategorie - letošní novinka

Pravidelným návštěvníkům a příznivcům soutěže jistě neuniklo, že jsme letos přišli s novinkou - Objevitelskou kategorií. Tato kategorie je určena pro přírodovědce registrované na našem popularizačně-objevitelském webu prirodovedci.cz, o jehož náplni se dovíte nejvíc přímo na místě samém. Soutěž Věda je krásná se tímto rozšířením dostává i mimo akademickou půdu, mezi motivované nadšence a přírodozpytce z řad mládeže i dospělých, oslovuje učitele přírodopisu, biologie, chemie, geografie, geologie i fyziky na úrovni středních i základních škol. K účasti v naší soutěži se proto stačí jen zaregistrovat na stránkách přírodovědců.cz (pro učitele registrace zde).


Letošní ceny

S rostoucí kvalitou a věhlasem soutěže rostou i ceny pro vítěze. Děkan Přírodovědecké fakulty UK letos věnuje do soutěže celkem 60 tisíc Kč. A díky sponzorům nezůstane jen u finančních odměn; vítěz divácké soutěže a vítězové v objevitelské kategorii budou odměněni hodnotnými věcnými cenami.


První příspěvky již dorazily, díky !

A máme tu do souteže první vlaštovky (pardon, sýce a slíďáka). Od nás mají palec nahoru, nejen za to, že byli první! Díky za příspěvek, a těšíme se na další.


4. ročník soutěže je zahájen !

Tak už je to tu! Právě jsme otevřeli možnost registrace a nahrávání soutěžních příspěvků pro 4. ročník soutěže. Ode dneška do půlnoci 11. listopadu 2012 máte možnost nahrát vaše přírodovědná díla. Těšíme se!


Vítáme soutěžící PŘIRODOVĚDCE.CZ !

4. kolo soutěže je nově otevřeno nejen všem studentům a pracovníkům z UK, ale i všem přírodovědcům registrovaným na prirodovedci.cz. Ti mají vlastní objevitelskou kategorii - těšíme se!


4. ročník začne 10.10. 2012 ve 12:00

Tak už je čas si přidržet klobouky, zítra (10.10.) začínáme 4.kolo soutěže, pochopitelně že výzvou k uploadu soutěžních příspěvků. Máte na to cca měsíc (do 11.11.), tak pokud nemáte za rok nastřádáno v šuplíku (pardon, na HDD), tak není nic ztraceno, chutě prsty na spoušť či pastel do ruky ...


Těšíte se na 4.ročník soutěže?

Foťte, malujte, virtualizujte, neboť samozřejmě i letos budete moci předvést, že Věda je krásná


Výsledky 3.kola soutěže

Absolutním vítězem se stala fotografie United Cells of Arabidopsis od Ondřeje Šebesty (PřF UK). 

Blahopřejeme!

a jak dopadly jednotlivé kategorie? Kliknětě si na "Více".


Divácké hodnocení přes FB - končí v neděli 4.12. o půlnoci (23:59)

Až do neděle 4.12. do půlnoci máte možnost hlasovat pro své favority před facebookovské "To se mi líbí", tak to využijte, a též nezapomeňte říci o soutěži a hlasování svým "FB" přátelům - Věda je krásná pro všechny!


Prodlužujeme uzávěrku! O tři dny - do středy do půlnoci!

Vzhledem k tomu, že se organizátorům soutěže sešla řada žádostí na prodloužení termínu pro příjem soutěžních prací, rozhodli jsme se uzávěrku posunout do středy 23. listopadu do 23:59. Máte tak tři dny navíc - využijte je!


To se mi líbí ... aneb Jak hodnotit v divácké soutěži?

Byli jsme upozorněni, že zdánlivě dvojí způsob hodnocení fotografií pro diváckou soutěž může některé návštěvníky zmást, což bychom věru neradi. Proto zde vše uvádíme na pravou míru i s návodem, ale vězte, že rozhodující je 


Partnerem soutěže je i firma JEOL ..

Dalším parterem soutěže Věda je krásná se stalo české zastoupení firmy JEOL (EUROPE) S.A., které přispěje věcnou cenou. JEOL je světoznámý výrobce špičkových elektronových mikroskopů (a nejen jich). Děkujeme.


A je to tu ... první vlaštovka (pardon, užovka)

Děkujeme za první fotku do soutěže, "Nadměrný úlovek" najdete v soutěžní galerii Vědecká fotografie.


S napětím očekáváme první soutěžní příspěvek ..

I taková prvenství se počítají - první vložený bude mít zajištěnu intenzivní pozornost návštěvníků a porotců. Proto neváhejte, proč by to nemohl být zrovna ten Váš? Divácké hodnocení běží už teď ...


Začínáme!

3.ročník soutěže Věda je krásná zahajuje právě dnes! Těšíme se na Vaše příspěvky!


S radostí můžeme konstatovat, že i po 7 letech je věda stejně krásná jako předtím. Potěšte své oko vítěznými příspěvky letošního kola. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Jan Ponert se svým příspěvkem Kyperské oko (zařazeným v kategorii imkrofotografie). Vítěze a oceněné práce v soutěžních kategoriích naleznete v pokračování (stačí kliknout Více > ).E-mail
Heslo

Pro účast v soutěži se musíte nejdříve zaregistrovat