O soutěži

Soutěž Věda je krásná se zrodila na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, 1. kolo proběhlo v roce 2009, s perspektivou každoročního opakování. Po enormním úspěchu prvních ročníků jsme však dospěli k poznání, že by byla velká škoda nechávat si všechno to krásno pro sebe, a proto působnost soutěže postupně rozvíjíme. 

Letošní 8. kolo neoplývá převratnými novinkami, pokud za ně nebudeme považovat zařazení nové soutěžní kategorie pro širokou veřejnost Kabinet kuriosit. Ta by měla být laděna v lehčím tónu, neb bystrý pozorovatel a dokumentarista nepotkává jen samé krásno a estetično, ale při svém bádání často narazí i na situce, které vzbudí úsměv či podiv, jak je toto možné.

Naopak jsme pro letošek soutěžícím i sobě zjednodušili situaci vypuštěním kategorie Video, časosběr a Instagram a sloučením kategorií Vědecká ilustrace a Virtuální příroda.

Hlasování návštěvníků webu pak ze všech příspěvků nezávisle na kategorii zvolí jednoho vítěze divácké soutěže.

Novinky

Prodlužujeme uzávěrku!

Už je to spíš tradice než nějaké překvapení: své příspěvky můžete posílat až do půlnoci (23:59.59) příští neděle 13.11.  


A máme tu podzim a s podzimem 8.kolo soutěže Věda je krásná - právě začínáme

Od pondělního (10.10.) poledne máte možnost vstoupit do už osmého ročníku soutěže Věda je krásná. Pro letošek s několika novinkami: 

  • Zařadili jsme novou kategorii "pro všechny" - Kabinet kuriosit
  • Sloučili jsme kategorie "Virtuální příroda" a "Ilustrace"
  • Vypustili jsme letos kategorie "Video/časosběr" a "Instagram" 

Těšíme se na vaše příspěvky v co nejhojnějším počtu.


Výsledky 7. kola souteže

S radostí můžeme konstatovat, že i po 7 letech je věda stejně krásná jako předtím. Potěšte své oko vítěznými příspěvky letošního kola. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Jan Ponert se svým příspěvkem Kyperské oko (zařazeným v kategorii imkrofotografie). Vítěze a oceněné práce v soutěžních kategoriích naleznete v pokračování (stačí kliknout Více > ).

Více >

» Archiv

E-mail
Heslo

Pro účast v soutěži se musíte nejdříve zaregistrovat