Soutěž Věda je krásná se zrodila na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, 1. kolo proběhlo v roce 2009, s perspektivou každoročního opakování. Po enormním úspěchu prvních ročníků jsme však dospěli k poznání, že by byla velká škoda nechávat si všechno to krásno pro sebe, a proto působnost soutěže postupně rozvíjíme.
Probíhá ve dvou paralelních liniích:
Divácké hodnocení v kategorii OBJEVITELSKÁ (PRO VEŘEJNOST) prodlužujeme do 22.11. 2020 o půlnoci (23:59), pozdější přídavky nebudou započítány! Svého favorita ohodnotíte přímo v Soutěžní galerii - Objevitelská (pro veřejnost), rozkliknutím konkrétního soutěžního příspěvku a volbou HLASUJI PRO TUTO SOUTĚŽNÍ GALERII.
Petr paří mezi nejlepší české fotografy divoké přírody, za kterou často odlétá mimo evropský kontinent, zejména do Indonésie či Afriky. V minulosti se opakovaně stal vítězem soutěže Věda je krásná právě se svými osobitými portréty fauny Bornea. Petr také vede kurzy fotografie zaměřené nejen jen pořizování snímků, ale také na jejich úpravy.
Milana lze bezpochyby nazvat českým průkopníkem makrofotografie. S mezikroužky, makroobjektivy i s makroblesky experimentoval již v analogových dobách a neztratil se ani při přechodu do digitální doby. O makru často publikuje nejen články, ale taktéž vynikající knižní publikací.
František Weyda je opravdovým králem české mikrofotografie, které se věnuje přes půl století. Jeho činnost je spjatá jak s Akademií věd, tak s Jihočeskou Univerzitou, na nichž dlouhá léta předává své zkušenosti studentům. František je jediným stálým porotcem soutěže hned od jejího vzniku.
Ivan Rozkošný vystudoval na naší fakultě geologii, odborně se však v posledních letech věnuje především mikroskopii a mikrofotografii, však je také obchodním ředitelem mikroskopické divize Nikon. Ve svém volném čase se věnuje také makrofotografii, zejména portrétům hmyzu.
Petr se na naší fakultě věnuje hydrobiologii a vědecké fotografii, která v jeho případě nezahrnuje pouze fotografování přes mikroskop, ale také širší portfolio technik od časosběru, přes panoramatickou fotografii, makro a nakonec i drony, s nimiž fotografoval již na šesti kontinentech.
Absolutní vítěz
12 000,-
Vítěz kategorie
7 500,-
Druhé místo
v kategorii
3 000,-
Třetí místo
v kategorii
1 500,-
Věcnou cenu pro vítěze věnují hlavní partner soutěže Centrum FotoŠkoda a Prirodovedci.cz a Přírodovědecká fakulta UK.